topic of the week

Méďa Ted

28. ledna 2013 v 17:09 | Oli
Hned co jsem uviděla tohle téma týdne, mě napadla jen jediná věc a to "Méďa Ted"


Myslím si, že tohodle roztomilého méďu zná dnes každý. A kdo ne, tak by se měl na ten film kouknout. Nejprve jsem nevěděla, co od toho mám očekávat, protože ze začátku to vypadalo jak nějaká pohádka, kde John měl jako svého nejlepšího kamaráda plyšového medvěda. Měl přání, aby začl mluvit a on jakýmsi "zázrakem" začal. Ale z pohádky se vyvinula podle mého názoru vydařená komedie. Tahle skvělá dvojka si hulila trávu, byli to hromský kámoši a pařili. Jenže vše má své pro a proti, že:). Tohle přátelství nedělalo dobrotu, protože Johnova přítelkyně Lori mu dala ultimátum - ona nebo plyšový medvěd. Ted se odstěhoval, ale stejně jim to pořád neklapalo. Ted byl unesem jeho "fanoušky" , a John s Lori to tak nenechali a začali ho hledat. Při hledání se Ted roztrhl a "umřel". Vytratilo se z něj to kouzlo, a už to byl jen obyčejný plyšák. Sešili ho a pořád nic. Lori si ale přála, aby Ted byl zase s nimi a bylo vše jako dřív. A to se také stalo.
Film mě moc zaujal. Rohodně se při něm dobře pobavíte, a nakonec je tam takový ten "dojáček"

Kdo by se chtěl kouknout, tak film je ke stažení ZDE

není růže bez trní aneb vše má své překážky

15. ledna 2013 v 19:52 | Oli

Není růže bez trní. Není láska bez bolesti. Není radost bez smutku. Není přátelství bez hádek. Zkrátka, žádná krása není bez chyby. Myslím, že svět, kde by byli jen krásné, dobré a pozitivní věci by nebyl svět. Nevážili bychom si dobra, kdyby neexistovalo to špatné. Nevážili by jsme si lásky, kdyby jsme neznali bolest a zklamání. Nevěděli by jsme, jak cenné je být šťastný, kdybychom nezažili ani chvilku smutku. Nevážili by jsme si ani tech nejobyčenějších krásných věcí, jako je úsměv někoho, na kom nám velice záleží. Ani ta růže by nebyla tak krásná, kdyby neměla trny. A nejspíš proto je tak důležité poznat zklamání, bolest, ztrátu a spousty jiných špatných věcí. Pro mě by to byla trošku i nuda, kdyby mi všechno vycházelo, nevěděla bych co znamená když tě někdo pořádně zraní apod. Člověku neuškodí trochu toho zvednutí adrenalinu, a toho menšího trápení.

živel 3 v 1

7. ledna 2013 v 20:19 | Oli

Pod pojmem živel si představuju mnoho věcí.

Jako první, co mě hned napadlo je živel spojený s nějakými katastrofami. Ať se jedná o hurikány nebo třeba tsunami. Je to něco co po sobě zanechá ohromnou škodu, je to ohromně silné, šíří se rychlostí blesku a nedá se zastavit.

Jako druhé, co mě napadlo je živel spojený s osobností. Je to člověk, který si užívá život na 110%, nemá žádné zábrany a je mu jedno, co si o něm myslí ostatní, jede si to svoje na plný pecky!:) Nebo taky mě napadlo, že to může být člověk co jedná v afektu - třeba v hádce. Dva lidi se pohádají a ten určitej človek("živel") chytne - jak se říká rapla, a vypustí ze sebe nadávky a všemožné samozřejmě nehezké věci a nedokáže se ovládnout.

pustý ostrov aneb co si s sebou vzít?

2. ledna 2013 v 12:48 | Oli
Dlouho jsem nad touhle otázkou přemýšlela.
Divné, ale mě osobně by myšlenka co si vezmu na pustý ostrov nikdy nenapadla:D Ale budiž.
Myslím si, že na tom ostrově by to nebylo zas tak špatné, jak tu ostatní píšou. Každý má někdy chvilku, kdy chce být sám, nechce být nikým a ničím rušen. A ten pustý ostrov je na to právě dobrý. Urovnali by jste si myšlenky v hlavě a utekli by jste alespoň na chvíli od toho stereotypického života tady ve městě - vesnicích.
Dokázala bych si ale živě představit ten pocit, když se ocitnete někde ani nevíte kde, jste zmatení a nevíte co máte dělat. Jak se říká - ve dvou se to lépe táhne. Tak já bych na tom pustém ostrově uvítala nějakou kamarádku, nebo v lepším případě mého kluka:). A to ostatní (jídlo,pití a celkové přežítí tam) by se nějak už pořešilo s tím člověkem, ale máte alespoň lepší pocit, že nejste sami a při nejhorším umřete vedle někoho koho máte rádi:D No já vím, je to celkem morbidní, ale co. Snad nepočítáte, že by jste na tom ostrově přežili. Je to "pustý ostrov" tak žádná WiFi a elektřina tam rozhodně nebudou:D, jak si mnoho lidí co píšou na tohle téma myslí:D Předpokládám, že já bych přežila minimálně týden:D Jedině že bych se přidala k nějakému kmenu jestli tam nějaký bude, jak si naivně myslím, ale nepočítala bych s tím:D.
 
 

Reklama